Рішення для проблем між системою Bluetooth у вашому автомобілі та пристроєм Android

Фото надано Jabra.

Прихід Android Lollipop зафіксував сплеск проблем з Bluetooth в машині. Деякі з наших власних читачів надіслали нам по електронній пошті всілякі подібні проблеми у всьому спектрі пристроїв Android майже в будь-яких марках автомобілів. Інші форуми також підраховували подібну ситуацію, тому не так важко зробити висновок, що нова ОС Android спричинила проблему. Але чи є Google, який розробив Android, єдиною організацією, яка винна в такому фіаско?

Чесно кажучи, та сама ситуація повторюється кожного разу, коли Apple випускає велике оновлення iOS для своїх пристроїв, а це означає, що проблеми з Bluetooth трапляються незалежно від платформи або пристрою.

Що стосується вирішення проблем Bluetooth, то повинна існувати спільна відповідальність між виробниками автомобілів, розробниками операційних систем та виробниками телефонного обладнання. У зв'язку з цим виробники автомобілів не менш відповідальні за цю проблему, ніж Google, Apple, Samsung та інші виробники телефонів. Таким чином, не дивно знати, що виправлення іноді може зайняти декілька місяців, щоб стати доступним, оскільки зацікавленим сторонам спочатку доведеться співпрацювати, щоб мати змогу знайти робоче рішення.

Проблеми з Bluetooth в автомобілі

Перш ніж перейти до деяких загальних проблем та їх вирішення, слід зрозуміти, що існує безліч протоколів або стандартів Bluetooth (які іноді називають профілями). Деякі з цих стандартів є новими доповненнями до основних протоколів, встановлених торговою організацією Bluetooth SIG. Зазвичай проблеми виникають, якщо новий планшет або телефон використовує новий стандарт, який не підтримується, скажімо, 10-річним автомобілем.

Телефон Android не може синхронізувати повідомлення та контакти з автомобілем через Bluetooth

Більш пізні смарт-пристрої використовують профіль доступу до телефонної книги або PBAP або PBA для синхронізації контактів пристроїв. Якщо ваш автомобільний комплект Bluetooth не підтримує цей стандарт, ви зрозумієте, що ваш телефон або планшет може не змогти синхронізувати з ним адресну книгу. У цьому випадку в будь-якому вхідному дзвінку не відображатиметься розпізнане ім’я чи контакт, а також ідентифікатор або номер абонента, що телефонує, серед багатьох інших. Якщо у вас є ця проблема, вам доведеться звернутися до виробника автомобіля або до виробника автомобільних комплектів BT, щоб отримати вказівки.

Автомобільна стереосистема не може відтворювати музику, що зберігається в телефоні через Bluetooth

Для того, щоб транслювати музику через BT на стереосистему автомобіля, обидва пристрої повинні мати Розширений профіль розподілу звуку або A2DP. Цей протокол був широко адаптований через його здатність автоматично зменшувати гучність музики у разі вхідного дзвінка. Для A2DP потрібні дві пари як для дзвінків у режимі "вільні руки", так і для потокової музики. Поки A2DP виконує дві важливі завдання, інший протокол, який називається Audio Remote Control Profile, керує синхронізацією відтворення та метаданих, тому інформація про композицію пісні, виконавців тощо відображається на дисплеї вашої автомобільної стереосистеми.

Проблеми зі звуком між пристроями BT, як правило, спричинені несумісністю програмного забезпечення, тому найкращим способом є звернення за допомогою до виробника автомобільного комплекту або виробника автомобілів. Але навіщо звертатися до них, про що ви запитуєте?

Ну, сьогодні нові смартфони та планшети зазвичай роблять виклики у постійно вдосконалюваному середовищі з підтримкою Bluetooth, тому вони зазвичай оснащені найновішими доступними профілями BT. Це на відміну від системи BT вашої машини, яка може затриматися на роки. У більшості випадків системи BT у старих автомобілях відстають у поколінні, тому, коли нове велике оновлення операційної системи вводиться до інтелектуальних пристроїв, раніше спрацьоване сполучення BT раптово припиняється. Зовсім новий автомобіль, який ви купуєте сьогодні, швидше за все, був розроблений кілька років тому. Цикли розробки автомобілів BT-систем довші порівняно з вашим телефоном, який зазвичай не призначений для роботи із системами BT старшого покоління.

Крім того, деякі автомобільні системи BT підтримують лише звук Bluetooth, а не телефонні дзвінки. Пам’ятайте, кожна з цих функцій вимагає різного набору профілю або протоколу BT. Те саме стосується функціональності GPS. Обов’язково уточніть у службі технічної підтримки вашого автомобіля, чи підтримує ваша система все необхідне.

Пристрій Android не може підключитися до Bluetooth вашого автомобіля

Це поширене явище серед власників автомобілів, які постійно використовують технологію Bluetooth. Це розгулилося після того, як минулого року випустили Lollipop. Навіть зараз ми все ще отримуємо електронні листи від наших читачів з проханням про підтримку, оскільки їх автомобільний комплект раптово перестає підключатися до пристрою Android. Знову ж таки, причина цього зводиться до проблеми сумісності, яку повинен вирішити ваш виробник автомобіля або виробник автомобільних комплектів.

Переривчасте з'єднання Bluetooth

Якщо зв’язок BT між вашим пристроєм і автомобілем часто падає, спочатку слід поглянути на обладнання. Ослаблена проводка може призвести до того, що автомобільний комплект на мить втратить живлення, тому, якщо, здається, немає жодних шаблонів при падінні з'єднання, переконайтесь, що ви фізично перевірили електричні зв'язки автомобільного комплекту.

Бездротові перешкоди також можуть спричинити рідкісні падіння з'єднання BT, але нові пристрої сьогодні оснащені технологіями, розробленими для того, щоб обмежити їх до мінімуму.

Зараз для пристроїв BT практично неможливо страждати від перешкод бездротового сигналу. Сигнали Bluetooth останніх пристроїв вважаються відносно слабкими, що спричиняють значні перешкоди. Найголовніше, є стрибок частоти з розширеним спектром, який змушує пристрій перемикати між 70 випадково вибраними частотами 1600 разів щосекунди. Дивовижна швидкість цього процесу робить дуже малоймовірним те, що два пристрої BT будуть спільно використовувати однакову частоту одночасно. І навіть якщо вони це зроблять, це відбудеться лише за частку секунди. Крім цієї популярної технології, інші виробники обладнання додають інші технології, щоб продовжувати знижувати ймовірність перешкод.

Поширеність технології Bluetooth у транспортних засобах походить від неймовірного потенціалу, що пропонує широкий спектр функціональних можливостей. Хороші конструкції автомобілів повинні враховувати потенційні проблеми з використанням системи BT для мінімізації перешкод. Сучасні машини оснащені радіочастотними пристроями, такими як приймачі-передавачі GSM, набори GPS-навігації, стереосистема, серед інших електричних пристроїв, які можуть спричинити перешкоди. Подумайте про свій автомобіль як про металеву банку, яка майже весь час відображає бездротовий сигнал всередині. Завдяки існуючим технологіям, що існують, ці сигнали не виключають один одного.

Але все-таки іноді можуть траплятися втручання. Якщо ви підозрюєте, що бездротові перешкоди доставляють вам проблеми, зверніться за допомогою до виробника автомобіля.


Якщо ви один із користувачів, який зіткнувся з проблемою з вашим пристроєм, повідомте нас про це. Ми пропонуємо рішення для проблем, пов’язаних з Android, тому, якщо у вас проблема з вашим пристроєм Android, просто заповніть коротку анкету за цим посиланням,  і ми спробуємо опублікувати наші відповіді в наступних повідомленнях. Ми не можемо гарантувати швидку відповідь, тому, якщо ваша проблема залежить від часу, знайдіть інший спосіб її вирішення. 

Описуючи свою проблему, будь ласка, будьте якомога детальніші, щоб ми могли легко визначити відповідне рішення. Якщо можете, будь ласка, включіть точні повідомлення про помилки, які ви отримуєте, щоб дати нам уявлення з чого почати. Якщо ви вже пробували деякі кроки з усунення несправностей, перш ніж писати нам електронною поштою, обов’язково згадайте їх, щоб ми могли пропустити їх у своїх відповідях.

Якщо ви вважаєте цю публікацію корисною, будь ласка, допоможіть нам, поширивши цю інформацію своїм друзям. GalaxyS2 також має присутність у соціальних мережах, тому вам може знадобитися взаємодіяти з нашою спільнотою на наших сторінках у Facebook та Google+.

Ми отримаємо комісію з продажу, якщо ви купуєте товари за допомогою наших посилань. Вивчайте більше.