Що означає GSM Unlocked?

Цікаво, що означає GSM Unlocked? Ця коротка стаття дасть вам зрозуміти, тому читайте далі.

Що означає розблокований GSM?

GSM означає Глобальна система мобільного зв'язку. Сьогодні це одна з двох найбільш часто використовуваних мобільних технологій у світі. Інший - CDMA, про який ми поговоримо пізніше. GSM використовує модуль ідентифікації абонента (SIM), щоб зберігати інформацію про передплату користувача та телефонну книгу. GSM працює, використовуючи дані на SIM-картці для надсилання та отримання текстів, здійснення та отримання дзвінків або доступу до стільникових даних.

Загалом, ви повинні мати пристрій GSM, щоб отримати доступ до даних, що зберігаються на SIM-карті.

Перевізники не хочуть, щоб їх абоненти якомога більше переходили на інші мережі. Для цього вони використовують програмний код для блокування своїх пристроїв. Це означає, що якщо ви купуєте телефон у свого оператора, він, швидше за все, заблокований, і ви не зможете використовувати його в іншій мережі. Якщо ви вставите SIM-карту з іншої мережі, заблокований пристрій не зможе отримати доступ до інформації на SIM-картці або, можливо, не зможе зареєструватися в цій конкретній мережі.

Деякі оператори продають розблоковані на заводі пристрої, тому, поки ви перебуваєте у сумісній мережі, ви можете вставити на неї SIM-карту, і вона повинна працювати.

Якщо ваш власний оператор використовує технологію GSM, і ви не можете використовувати пристрій в іншій мережі GSM, це, мабуть, тому, що він заблокований GSM.

GSM проти CDMA

Суперником технології GSM є CDMA. Обидві технології мають значний розрив між собою, і кінцевому споживачеві неможливо їх подолати. Множинний доступ до кодового підрозділу включає порівняно менший ринок на сучасному ринку мобільних телефонів. GSM є більш популярним і складає сьогодні близько 90% частки світового ринку.

Поки GSM використовує інформацію, що зберігається на SIM-карті, для роботи, CDMA, навпаки, зберігає той самий тип інформації в самому пристрої. Що стосується зручності комутації мереж, пристрої GSM мають перевагу, оскільки користувачеві потрібно лише отримати нову активовану SIM-карту та вставити її на пристрій. Пристрої CDMA не так легко модифікувати, оскільки інформація про абонента кодується глибоко всередині системи. Саме з цієї причини також неможливо використовувати телефон CDMA в різних мережах CDMA.

Крім того, навіть якщо телефон CDMA розблоковано, існує ймовірність, що він може працювати неправильно або взагалі не працюватиме в іншій мережі. Це є причиною того, що багато пристроїв Verizon можуть мати непрацюючу функцію MMS або функцію голосового дзвінка, якщо вони використовуються в мережі, що не є Verizon.

Телефони CDMA мають SIM-слот

Так, телефон CDMA має гніздо для SIM-карти, але він використовується не так, як це робить телефон GSM. Слот для SIM-карти є для того, щоб пристрій CDMA використовував LTE (Long Term Evolution), що є стандартною технологією GSM. Таким чином, пристрої CDMA використовують SIM-карту, щоб використати покращену та кращу продуктивність LTE порівняно зі старою технологією 3G. Вежі LTE можуть спілкуватися з пристроєм CDMA лише через SIM-карту. Якщо у вас є телефон CDMA, і ви виймаєте з нього SIM-карту, він все одно зможе надсилати та отримувати текстові повідомлення або здійснювати та приймати дзвінки, але набагато гіршої якості. Ваш CDMA-телефон все ще буде працювати в звичайному режимі, однак, очевидно, він не може скористатися вищими пропозиціями LTE.

На пристрої GSM видалення SIM-картки означає повне відключення всіх мережевих послуг.

Де взяти розблокований телефон GSM

Якщо ви хочете використовувати розблокований телефон GSM з наміром, можливо, у майбутньому переключитися на іншу мережу GSM, вам слід подумати про його придбання прямо у виробника телефону. Наприклад, ви можете перейти безпосередньо до місцевого роздрібного магазину Samsung, щоб отримати розблокований у мережі пристрій. Якщо замість цього ви придбаєте ту ж модель телефону у свого оператора, швидше за все, ви отримаєте заблокований у мережі пристрій, хоча деякі оператори можуть пропонувати і розблокований у мережі телефон.

Крім того, ви також можете придбати розблоковані телефони GSM у сторонніх роздрібних торговців. Тільки не забудьте поцікавитись, розблоковано пристрій чи ні.