Як перевірити телефон Android на наявність вірусів

Якщо ви підозрюєте, що у вашому телефоні є вірус, ви потрапили в потрібне місце. Цей короткий підручник покаже прості та прості кроки для виявлення шкідливого програмного забезпечення та способи його видалення на вашому Android.

Що таке вірус?

Технічно комп’ютерний вірус - це програма, призначена для руйнування системи. Однією з відмітних ознак вірусу є його здатність копіювати та пошкоджувати інші програми та файли. У цьому сенсі вірусу Android досі не було. Але оскільки мільйони людей протягом багатьох років термін вірус вільно вводили, щоб охопити майже всі форми шкідливих програм, програм чи поведінки в Android, ми воліємо використовувати його і тут. Отже, коли ми говоримо про вірус, це може означати будь-який зловмисний додаток або програмне забезпечення на платформі Android.

Чи може ваш Android заразитися вірусом?

Протягом багатьох років існувало безліч форм вірусів, які спричиняли проблеми в середовищі Android. Найпоширеніші включають шпигунське програмне забезпечення, програм-вимагачів та настирливі спливаючі вікна. Шпигунські програми Android створені головним чином для того, щоб підглядати за вашими звичками перегляду, тому дані про них можна продавати стороннім рекламодавцям. В деяких екстремальних випадках останнім часом викупники потрапляли у заголовки у всьому світі після того, як було вражено низку важливих цілей та критичних установ. Вимагальники охоплюють усі види шкідливого програмного забезпечення, яке захоплює пристрій, блокує його та змушує користувача сплатити суму за отримання доступу.

Як перевірити, чи є на вашому телефоні вірус?

Віруси Android, наскільки це можливо, не хочуть повідомляти про свою присутність. Вони заробляють на стелсі і можуть бути активовані віддалено, коли користувач цього не очікує. Якщо ви не будете обережні або не попереджаєте про ознаки шкідливого програмного забезпечення чи вірусу на вашому пристрої, ви можете в кінцевому підсумку замислитися, що не так з вашим телефоном. На щастя, на пристрої Android є безліч тонких і очевидних виразних ознак зараження вірусом. Перегляньте їх нижче.

Програми продовжують збій . Незважаючи на те, що для деяких програм час від часу виникають збої, випадкові та надмірні збої можуть бути ознакою зловмисного програмного забезпечення. Якщо ви помітили, що останнім часом у вашого пристрою виникають проблеми із збоєм програм без видимих ​​причин, напевно, настав час перевірити наявність зловмисного програмного забезпечення.

Використання даних збільшено . Більшість вірусів призначені для звітності на керуючому сервері. Можливо, вони надсилають викрадену інформацію або намагаються зв’язатися з хакером для наступного кроку. Такі види діяльності часто відбуваються у фоновому режимі, тому вам не потрібно відкривати погану програму. Якщо ви помітили, що останнім часом використання даних збільшилось, навіть якщо ви не так часто користуєтесь Інтернетом, це може бути ознакою зараження вірусом.

Випадкові або надмірні спливаючі вікна . Рідкі спливаючі вікна під час використання веб-браузера або під час запуску програми можуть бути нормальними. Однак якщо ви отримуєте спливаючі вікна, навіть коли ви не відкриваєте браузер або використовуєте зовсім іншу програму, у вашому телефоні може бути шкідливе програмне забезпечення. Шкідливі спливаючі вікна часто спричинені поганою програмою, яку ви могли встановлювати раніше. У деяких випадках легальні програми можуть через деякий час оновитись до зловісної версії та спричинити відображення спливаючих вікон.

Збільшення телефонного рахунку . Вам цікаво, чому у вас вистачає рахунків за телефон? Це може бути через вірус. Відомо, що деякі версії шкідливих програм використовують надмірну службу обміну текстовими повідомленнями для надсилання повідомлень. Якщо ви не насторожені, ваш оператор може стягувати плату за ці повідомлення, думаючи, що ви про них знаєте.

Наявність чужорідних додатків . Помітили деякі незнайомі програми? Знову ж таки, це може бути спричинено шкідливим програмним забезпеченням. Якщо у вашому телефоні є програма, яку ви не пам’ятаєте встановити, обов’язково видаліть її відразу. Деякі зловмисні програми можуть захопити ваш телефон і порушити його безпеку. Як тільки це станеться, інші програми можуть бути встановлені без вашого відома.

Проблема з розрядом акумулятора . Втрата заряду акумулятора є нормальним явищем, але якщо ви помітили, що останнім часом розряд акумулятора став дуже швидким, можливо, це пов’язано з вірусом. Деякі зловмисні програми у фоновому режимі можуть вимагати великих ресурсів і витрачати багато енергії. Вирішуючи проблему швидкого розряджання акумулятора, вірусну інфекцію завжди слід вважати однією з можливих причин.

Перегрів і повільна продуктивність . Ще одним очевидним побічним ефектом зараження вірусом в Android є перегрів, замерзання або відставання. Незважаючи на те, що телефон нормально нагрівається, ви повинні бути обережними, щоб запідозрити присутність вірусу, якщо ваш телефон продовжує перегріватися або якщо його продуктивність здається повільною.

Як видалити вірус на Android

Якщо ви підозрюєте, що на вашому телефоні є вірус через наявність одного або кількох вищезазначених симптомів, ви можете зробити кілька справ.

Заводські налаштування

Це звучить різко і непотрібно на такій ранній стадії у вашій драбині для усунення несправностей, але це може бути і найефективнішим. Ви можете зробити це залежно від ситуації, в якій ви перебуваєте. Наприклад, якщо ваш телефон вже став занадто проблематичним, і ви навряд чи можете ним користуватися через спливаючі вікна, перегрів або низьку продуктивність, ми сумніваємося, що є щось ефективніше, ніж ви можете робити інакше, ніж починати з свіжого. Скинувши заводські налаштування, ви можете одним ударом усунути причину вірусу та симптоми.

Скидання до заводських налаштувань видалить усі ваші особисті дані, тому, якщо зможете, спробуйте створити резервну копію своїх незамінних фотографій, відеозаписів, документів тощо, перш ніж витирати телефон.

Встановіть антивірусну програму

Перш ніж переінсталювати свої програми, переконайтеся, що ви додали ще один рівень захисту до свого пристрою. Наявність антивіруса, хоча і не є 100% гарантією, що він допоможе, є безумовно хорошою ідеєю. Між видавцями антивірусів та розробниками шкідливих програм постійно ведеться сутичка «кішка-мишка», тому новіші, прихованіші віруси все ще можуть пройти через систему виявлення антивірусів.

У магазині Google Play є багато антивірусних програм. Обов’язково виберіть один із авторитетних джерел. Майте на увазі, що деякі зловмисні програми також можуть маскуватися під антивірусні програми. Залишайтеся з антивірусними програмами відомих видавців, таких як AVG, Norton тощо.

Видаліть погані програми вручну

Якщо ви думаєте, що вірус повертається після відновлення заводських налаштувань, це, мабуть, тому, що ви просто встановили той самий набір програм. Щоб перевірити, спробуйте завантажити пристрій у безпечний режим і спостерігати за ним. Безпечний режим - чудовий інструмент для виявлення проблемної програми. У цьому режимі всі сторонні програми будуть призупинені, тому, якщо проблема відсутня, коли ваш Android працює в безпечному режимі, це означає, що в системі є шкідливий додаток. Перебуваючи в цьому режимі, ви зможете нормально використовувати попередньо встановлені програми, а також користуватися основними мережевими послугами без проблем.

Якщо ви не знаєте, як завантажити Android у безпечний режим, використовуйте Google, щоб шукати їх.

Щоб визначити, яка з ваших програм викликає проблеми, перезавантажте телефон у безпечний режим і виконайте такі дії:

  1. Завантажте в безпечний режим.
  2. Перевірте наявність проблеми.
  3. Переконавшись, що винна стороння програма, ви можете розпочати видалення програм окремо. Радимо розпочати з найновіших, які ви додали, або тих, які ви не встановили.
  4. Після видалення програми перезапустіть телефон у звичайний режим і перевірте наявність проблеми.
  5. Якщо ваш телефон все ще проблематичний, повторіть кроки 1-4.

Будьте уважні при встановленні програм

Ви - перша лінія захисту вашого пристрою. Якщо ви не будете обережні при виборі програм, існує велика ймовірність того, що найближчим часом він може заразитися вірусом. Будьте пильними, купуючи додатки, оскільки вони є основною причиною багатьох випадків зловмисного програмного забезпечення. Деякі програми спочатку можуть виглядати як законні, але можуть змінити свою справжню суть, не знаючи про це через деякий час. Дотримуйтесь офіційних додатків і уникайте програм із невідомих джерел. Якщо ви не впевнені, спробуйте провести дослідження або прочитати відгуки інших користувачів. Крім того, переконайтеся, що у вас постійно є надійний антивірусний додаток, щоб на додаток до власної безпеки Android існував додатковий захист. Переконайтеся, що ви використовуєте лише один антивірус одночасно. Наявність більш ніж одного може спричинити серйозні проблеми з продуктивністю.